Slovo – Farewell – Adieu

sobota, 3. junij 2023

Preživeli smo lep teden Alzaciji, poln zabavnih dogodivščin, novih spoznanj in novih prijateljstev. Naslednje šolsko leto se spet srečamo – tokrat v Sloveniji.

Zahvaljujemo se Collectivité européenne d’Alsace, ki je v sodelovanju z Evropskim parlamentom in Republiko Francijo pripravila in financirala projekt.

Hvala občini Sainte-Marie-aux-Mines in njenemu Komiteju za pobratenje, ki sta nas povabila v pobrateno mesto.

Hvala tudi Pisarni Evropskega parlamenta v Ljubljani za majice in promocijsko gradivo.

Iz vsega srca se zahvaljujemo partnerski šoli Collège Nelson Mandela iz mesta Illkirch-Graffenstaden in učiteljici Martine Oertel. Spoznavanje evropskih institucij in Strasbourga je bilo prijetno in zabavno v družbi francoskih učencev. Hvala francoskim družinam, ki so sprejele kriške učence v svoje domove, skrbele zanje in jim približale francosko kulturo in način življenja.

Vive l’Europe!

Morda vam bo všeč tudi...