PROJEKT Let’s celebrate Europe – Fêtons l’Europe

projekt ob 70. obletnici Evropskega parlamenta

Collectivité européenne dAlsace je ob sedemdesetletnici Evropskega parlamenta pripravila dvoletni izobraževalno-kulturni projekt “Let’s celebrate Europe – Fêtons l’Europe“. V projektu sodelujejo šole iz vseh držav članic Evropske unije. Slovenijo zastopa Osnovna šola Križe.

V tednu med 28. 5. in 3. 6. 2023 so učenci OŠ Križe sodelovali na srečanju v Strasbourgu, ki se ga je udeležilo prek 1.000 mladih Evropejcev. Namen obiska je bilo druženje mladih, spoznavanje drugih kultur, jezikov in evropskih institucij ter krepitev evropskih vrednot. Osrednji dogodek v Strasbourgu je bila prireditev v Evropskem parlamentu v torek, 30. 5. 2023, kjer so učence nagovorili predstavniki Evropske unije, srečali pa so se tudi z astronavtom Matthiasom Maurerjem. Glavni del programa v parlamentu je bil slavnostni koncert šolarjev.

Morda vam bo všeč tudi...